12 Ocak 2022

Sezer Küçükkurt ve ekibi, AGC ile Türkiye’ye örnek oluyor

ile admin

Afyonkarahisar yerel basını ve gazeteciler, Kocatepe Gazetesi sahibi Sezer Küçükkurt ile birlikte daha saygın ve daha güçlü bir duruma geçiyor.

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneğini kurarak bütün yerel medya temsilcilerini tek çatı altında toplayan Sezer Küçükkurt ve ekibi, daha sonrasında Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti olarak birleşerek tüm gazetecileri tek çatı altında toplamayı başardı.

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ PROGRAMI

Vali Gökmen Çiçek, “Bu yıl 10 Ocak’ta Afyonkarahisar’da, Türkiye’deki kutlamalardan farklı olarak tüm ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ve ilçe gazeteleriyle komple Afyonkarahisar biraraya geldi. Geldiğimiz günden beri sürekli Afyonkarahisar’ın birliğini, bütünlüğünü, ilçeleriyle birlikte sağlaması düşüncemizin gerçekleşmekte olduğunu böylece görebiliyoruz” dedi.

“Biz gazeteciler bu ülkede milli ve manevi meseleler sözkonusu olduğunda her zaman en önde yer alıp gerektiğinde ilk kurşunu atıp, demokrasi mücadelesinin her daim bayraktarlığını yapabilen memlekete konulan her bir taşta, çakılan her bir çivide az ya da çok katkısı bulunan, gündem belirleyerek gelişen, büyüyen Türkiye’ye yön vermeye çalışan bir milletin öz evlatlarıyız.” diyen Küçükkurt, “Zaman zaman bazı sözde gazetecilerin akçeli işleriyle mesleğimiz gündeme geliyor olsada elbette en çok bu durumdan bizler mustarip oluyoruz. Bu mesleğin gerçek sahipleri esas bu durumdan üzüntü duymaktadır. Gazetecilik kimliğini kullanarak mesleğimizi kirli emellerine alet edenlerden korunmanın tek çaresi meslek onurunu korumaya çalışan gerçek gazetecilere sahip çıkmaktan geçer. Yakın tarihimiz gerçek gazeteciler ile mesleğin itibarını kendi emellerine tevdi etmeye çalışanların mücadelesinin örnekleriyle doludur. Bu vesile ile bir kez daha Afyonkarahisar ve Türkiye genelinde geçmişten bu zamana kadar mesleğimize emek veren üstatlarımızı, meslek büyüklerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz. Görevi başında can veren meslek şehitlerimize de Allah’tan rahmet diliyoruz. Meslek onurunu hakkıyla temsil eden tüm gazeteci büyüklerimize minnet duygularımızı tüm meslektaşlarımız adına bir kez daha ifade etmek istiyoruz.” diye konuştu.

Basın sektörünün yaşadığı bir çok sıkıntı olduğunu belirten Sezer Küçükkurt, “Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti olarak bunların çözüm yollarıyla birlikte hemen her ortamda hem siyasetçilerimize hem bürokratlarımıza hem mesleki üst kurullarımıza durumu aktararak çözüm yolunda adımlar atmaya çalışıyoruz. Afyon basın camiası yakın geçmişte bir çok tartışma ve kavga yaşasa da tabiri caiz ise kavganın her tadını tatmış olsa da bu kavgalar bu çekişmeler ilimizin gelişimi, ülkemizin ve milletimizin ileriye gitmesi için harcamamız gereken enerjinin bölünmesine sebep olduğu kanaatiyle Afyon Gazeteciler Cemiyeti çatısı altında buluşma kararına varılmıştı. Afyon Gazeteciler Cemiyeti Peygamber Efendimiz (SAV) ‘Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır.’ hadisi şerifini kendisine parola edinerek Hakkı Özsoy büyüğümüzün önderliğinde biraraya gelişmiştir. Kendisine bu vesileyle rahatsızlığı nedeniyle acil şifalar diliyoruz. Tüm kırgınlıkları, kavgaları, çekişmeleri bir kenara bırakarak Afyon basın camiasının enerjisini ilimizin kalkınmasında, toplumun güçlenmesine kanalize edebilmek amacıyla kurulmuş bir çatı örgütüdür.” şeklinde konuştu.

AGC Başkanı Sezer Küçükkurt, Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti’nin sektörün saygın bir sivil toplum kuruluşu olarak görev yaptığını belirtti. Küçükkurt, “Son bir kaç ay içerisinde Muğla’da düzenlenen sektörel toplantıda yöneticilerimizden İsmail Akar, Ömer Elçi ve Hakan Dilek, İstanbul’da düzenlenen bir başka sektörel toplantımızda M. Emin Güzbey, Trabzon’da düzenlenen bir başka toplantıda bendeniz Afyonkarahisarlı meslektaşlarımızın ve tüm basın camiamızın sorunlarını dile getirip mesleğimizi layıkıyla temsil etmeye çalıştık. Afyon Gazeteciler Cemiyeti camiamız adına bir çok etkinliğe imza atmakla birlikte en çokta sektörümüzde büyük eksikliği hissedilen diyalog sorunun çözümüne yönelik çabalar göstermektedir. Sektörümüzün tüm kesimlerine el uzatılmakta, meslek örgütlerimizin tek bir çatı altında layıkıyla temsil edilmeye çalışılmaktadır. Bu son toplantımız vesilesiyle bir kez daha tüm meslektaşlarımızı Afyon Gazeteciler Cemiyetimize üye olmaya davet ediyoruz. Tüm meslektaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Afyon Gazeteciler Cemiyeti kimsenin malı, makamı ve mevkisi değil sektörün temsilinin hakkıyla yapılmaya çalışıldığı, önce gazetecilik mesleğine sonrasında da Afyonkarahisar ve ülkemize katkı sunulmaya çalışıldığı bir sinerji merkezidir. Sektörün yükünü çeken maddi manevi bedel ödeyen bir çok istihdam sağlayan sorumluluk sahiplerinin vücutlarını taşın altına koyarak camianın daha iyi temsil edilebilmesi, sorunların çözümüne katkı sunabilmesi ve sorunların aşılması amacıyla omurgasını çattıkları cemiyetimiz en büyük hedef olarak genç meslektaşlarımıza iyi örnek olabilmeyi almıştır. Hatasız kul elbette olmaz. Bunları akıl birliği ve güç birliğiyle aşabilmek amacındayız. Bizden önce icra edenlerden aldığımız mesleki mirası bizlerden sonra gelecek genç kardeşlerimize de en iyi seviyede teslim edebilirsek kendimizi mutlu sayacağız.” ifadelerine kullandı.