11 Ocak 2022

Muhammet Öztürk’ten 100. Yıla Özel Zafer Kitapları

ile admin

Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Tarih Öğretmeni Muhammet Öztürk’ün 100.Yıla özel yazmış olduğu Zaferin Sesi ve Zafer Yolu Hikayeleri adlarını taşıyan iki kitap raflardaki yerini aldı.
Kitapseverlerin beğenisine sunulan Zaferin Sesi ‘İlk Ders’ adlı kitapta Kurtuluş Savaşı sırasında Afyonkarahisar ve çevresinde meydana gelen olaylar, bir tarih öğretmeni ve öğrencilerinin gözünden, geçmiş ve bugün arasında yapılan yolculukla tarihi roman şeklinde anlatılmıştır. Zaferin Sesi kitabında aynı zamanda Afyon kültürüne (yemekler, maniler, düğünler) vurgular yapılmıştır. Roman okuyucularına Kurtuluş Savaşı dönemini yaşatırken bir anlamda Afyon yolculuğuna da çıkarmaktadır.
Zafer Yolu Hikayeleri adlı kitap ise çoğunluğu Afyon ve çevresi ile ilgili olmak üzere ilk kez duyacağınız kısa hikayelerden oluşmaktadır. Okuyucu tarihi olayların akışı içinde farklı hikayelerle bir zafer yolu yolculuğuna çıkmaktadır.

2022 yılının tüm Türkiye ve özellikle Afyonkarahisar için Zafer Yılı olması itibarıyla önemli bir kültür hizmeti olarak kitapseverlerin beğenisine sunulmuştur.